PA-CO-TOUR 
Logowanie dla agentów

Strona główna O nas Promocje Agenci Dokumenty Koncesje Galeria Kontakt
 
Dodaj do ulubionych

Szukaj oferty

Szukanie zaawansowane


Symbol oferty: 1535/1719
Państwo: no conv :
Region: no conv :
Miasto: no conv :
Transport: Brak informacji
Profil wyjazdu: Brak informacji
Wyżywienie: Brak informacji
Zakwaterowanie: Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji
Touroperator: musisz się zalogować
świadczenia:
Cena podstawowa: Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, LIM-WAW, WAW-LIM
OPIS: Peru - Boliwia
"Na tropach Inków"

Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku F.Chopina w Warszawie. Wylot do Limy przez Amsterdam lub Paryż. Przylot do stolicy Peru, powitanie na lotnisku, transfer do hotelu, po drodze objaśnienie podstawowych paradygmatów cywilizacji andyjskiej, które umożliwią prawidłowe zrozumienie facynującej historii i obecnych realiów Peru (zgodnie z teorią prof. Marii Rostworowski). Zakwaterowanie. Zapoznanie z owocami tropikalnymi na spotkaniu przywitalnym, toast z narodowym pisco sour, nocleg.

Dzień 2:
Przejście do starej, kolonialnej części miasta, założonego w 1535 r. przez samego Francisca Pizarro. Spacer po najważniejszym placu Limy, Plaza de Armas, wzdłuż Pałacu Rządowego, Katedry i siedziby arcybiskupiej. Podziwianie bogatych zbiorów Muzeum Złota, próba zrozumienia wizji świata przed inkaskiej i inkaskiej cywilizacji na bazie obejrzanych eksponatów z wyjaśnieniami przewodnika. Eksponowane przedmioty oprócz ich treści semiotycznej intrepretacji budzą niekłamany zachwyt nad wyczuciem piękna i jubilerskiego kunsztu mistrzów rzemieślników. Obiad i nocleg.

Dzień 3:
Godz. 03.30 rano wyjazd autokarem do Paracas, najciekawszego na wybrzeżu Peru rezerwatu ptactwa i zwierząt morskich. Obcowanie z nieskażoną przyrodą - obserwacja kormoranów, głuptaków, pelikanów, flamingów i pingwinów Humboldta. Wycieczka łodzią na Islas Ballestas, wysepki, będące siedzibą licznych kolonii lwów morskich. Przejazd do Ica - krótki postój w Oazie Huacachina. Przejazd do Nazca. Po drodze postój w Mirador - wieża widokowa (pierwszy kontakt z liniami Nazca - figury ręka i drzewo). Obserwacja tajemniczych linii wyrytych na rozległym obszarze kamienistej pustyni ze specjalnej wieży widokowej lub fakultatywnie przelot awionetkami nad płaskowyżem Nazca (lot odbywa się w zależności od warunków pogodowych-koszt około 130$+opłata lotniskowa 10$). Zakwaterowanie. Kolacja. Krótka sesja przygotowawcza na podróż do pierwszego miasta andyjskiego - Biała Arequipa.Nocleg.

Dzień 4:
Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża Pacyfiku do Arequipy. W drodze przewodnik przeprowadzi krótkie treningowe sesje przygotowawcze w celu uzyskania przez uczestników optymal`nej relacji z nowymi warunkami klimatycznymi andyjskiego środowiska. Obiad w Camana. Zakwaterowanie po trudach podroży i nocleg.

Dzień 5:
Zwiedzanie białego miasta Kordylierów - Arequipa. Zwiedzanie zabytkowego centrum, m.in. klasztoru Św. Katarzyny, sesja zdjęciowa na tle kolonialnej architektury. Obiad. Wieczorna sesja przygotowawcza na wyprawę do Kanionu Colca.Nocleg.

Dzień 6:
Przejazd do najgłębszego kanionu świata - Colca. Ten dziw natury wyrzeźbiła rzeka Rio Majes na głębokość 3400 m. Kolacja i nocleg.

Dzień 7:
Dalszy ciąg eksploracji Kanionu Colca -przy sprzyjających warunkach obserwacja nisko, prawie nad głową szybujących kondorów. Przyjazd do Puno leżącego na brzegu jeziora Titicaca w godzinach wieczornych. Kolacja i nocleg.

Dzień 8:
Po śniadaniu wycieczka łodzią na zamieszkałe przez Indian z plemienia Uru "pływające wyspy" Uros. Obchód wysepek po niepewnym, uginającym się gruncie. Krótka sesja połączenia energetycznego z Wielkim Jeziorem. Konieczna seria zdjęć na tle trzcinowych chatynek i ich mieszkańców. Wyjazd do Boliwii przez Copacabana i wizyta w miejscu kultu i pielgrzymek Kościele Maryjnym. Obiad. Dojazd do La Paz - jednego z najwyżej położonych miast świata. Zakwaterowanie. Nocleg.
*rekomendujemy pozostawienie bagażu w hotelu w Puno i przepakowanie się na wypad do Boliwii do mniejszej torby.

Dzień 9:
Intensywne zwiedzanie założonej w 1548 r. położonej w dolinie na wys. ok. 4000 m. n.p.m. stolicy - La Paz. Łowcy pamiątek i wyrobów będą mogli zdobyć do swoich kolekcji kolejne makatki, poncha, torby, wisiorki wykonane przez Indian Aymara. Sesja zdjęciowa w malowniczej scenerii targowisk i dam w melonikach. Ucieczka od gwaru miejskiego do Doliny Księżycowej (Valle de la Luna), gdzie na skutek erozji powstały niesamowite labirynty wąwozów i pinakli. Aby dotrzeć do doliny będziemy mieli okazję skorzystać z kolejki linowej (teleferico), z której wagoników roztacza się wspaniały widok na nowoczesną część La Paz. Obiad. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 10:
Wyjazd do Puno, wizyta na ruinach ceremonialnego kopleksu andyjskiej konfederacji Tiawanaku. Przekroczenie granicy peruwiańsko - boliwijskiej w Desaguadero. Po drodze zwiedzimy kościół w Pomata i świątynię płodności w Chuquito. Dojazd do Puno, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 11:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku starej stolicy państwa Inków - Cusco. Po drodze zwiedzanie nekropolii i centrum ceremonialnego Sillustani. Obiad typu bufet w Sicuani. Zwiedzanie kompleksu archeologicznego w Raqchi ze -świątynią” poświęconą Wiracocha. Zwiedzanie Andahuaylillas - przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską. Dojazd do Cusco. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 12:
Całodniowa wycieczka z obiadem do -Św. Doliny Inków”. Po drodze do Pisac widoki na malownicze tarasy, zwiedzanie ruin Pisac, spacer na indiańskim rynku przepełnionym kramami ze swetrami, tkaninami i pamiątkami. Obiad. Zwiedzanie pozostałości kompleksowego obiektu Ollantaytambo. Sesja przygotowawcza do zwiedzania Machu Picchu. Nocleg w dolinie.

Dzień 13:
Wycieczka do wymarzonego i najsłynniejszego na kontynencie zaginionego miasta - Machu Picchu. Obiekt został odkryty dla świata dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka. To niesamowite dzieło rąk ludzkich zadziwia doskonałością kamieniarki, bogactwem dekoracji i ciekawą wiedzą, którą przewodnik podkreśli podczas wizyty o charakterze ceremonialnym. Sesja zdjęciowa na tle ruin Świątyni Trzech Okien, Słonecznego Obserwatorium i malowniczych tarasów.( Dla chętnych możliwość wejścia na szczyt Huayna Picchu-10. Wejście na Wayna Picchu jest pełne emocji i niepowtaralnych widoków, ale wymaga sporego wysiłku i sprawności fizcznej i rzutuje na kolejność zwiedzania ruin Machu Picchu). Obiad, nocleg w Cusco.

Dzień 14:
Zwiedzanie miasta potomków Inków, posługujących się językiem keczua - Plaza de Armas, Katedra z 1559 roku oraz pobliskich ruin zabytkowych budowli (Sacsayhuaman, Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay). Obiad w restauracji. Nocleg.

Dzień 15:
Transfer na lotnisko, pożegnalny obiad. Wylot z Peru

Dzień 16:
Lądowanie w Amsterdamie lub Paryżu, przerwa tranzytowa i dalszy lot do Warszawy.

PRZYKŁADOWA OPCJA EKWADOR GALAPAGOS,DODATKOWO PŁATNA

DZIEŃ 15:
Wylot z Limy do Quito. Transfer do hotelu, odpoczynek, spacer po mieście. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 16:
Od rana zwiedzanie Quito - Muzeum Archeologiczne i Muzeum Złota, zapoznaniez kulturami, ktore zamieszkiwały teren obecnego Ekwadoru kilka tysięcy lat temu, podziwianie pierwszych na świecie wyrobow z platyny (ekwadorska kultura La Tolita jako pierwsza odkryła technikę wytopu platyny). Dla chętnychspacer na targ wyrobów ludowych, sprawdzian umiejętności targowania się. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 17:
Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2)?na Galapagos. Zaokrętowanie na jachcie. Rejs na wyspę Santa Cruz(986 km2). Lunch, wizyta w Stacji Biologicznej Karola Darwina, obserwacja gigantycznych żołwi i procesu hodowli żołwi - gigantow. Transfer na jacht. Kolacja i nocleg na jachcie. Nocny rejs na kolejną wyspę.

DZIEŃ 18-19:
Raj dla miłośników unikalnej flory i fauny - lwy morskie, dzikie osły, dzikiekoty, ptaki morskie, flamingi, albatrosy, głuptaki, endemiczne mewy, ostrygojady, cucubes, endemiczne gołębie, zięby Darwina, iguany lądowe i morskie, czaple, kanarki, zięby, mewy białogłowe, a w przybrzeżnych wodach manty i białe rekiny. Noclegi na jachcie.

DZIEŃ 20:
Zejście na twardy ląd. Transfer na lotnisko i przelot do Quito. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 21:
Zwiedzanie nowej części miasta - pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, panorama Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, lekcja historii Ekwadoru przed fasadą Kongresu, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika. Spacer po kolonialnej części miasta - Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, Katedra z XVI wieku, renesansowy kościoł i klasztor San Francisco z XVI w., barokowy kościół La Compania, podziwianie panoramy miasta z góry Panecillo. Po południu wycieczka na równik (15 km na połnoc od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Etnograficznego i Quito w Miniaturze mini spektakl światło i dźwięk). Sesja zdjęciowa. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

DZIEŃ 22:
Przylot do Europy, przesiadka na samolot do kraju. Lądowanie na lotnisku w Warszawie.


TERMINY:
17.01 - 01.02.2017
01.02 - 16.02.2017
25.04 - 10.05.2017
13.06 - 28.06.2017**
12.07 - 27.07.2017*
14.08 - 29.08.2017*
12.09 - 27.09.2017
02.10 - 17.10.2017
07.11 - 22.11.2017
22.11 - 07.12.2017
27.12 - 11.01.2018***

* wysoki sezon - dopłata 1 300 PLN
** Święto INTI RAYMI dopłata do 2 rata - 600 PLN, 3 rata dopłata 80 USD+ bilet wstępu 130 USD - zmodyfikowany program
*** termin sylwestrowy - dopłata 1 870 PLN + koszt balu

CENA: 6 890 PLN + 1 635 USD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie (przy trasie z opcją Ekwador Galapagos zaliczka wynosi 6000 PLN)
2 rata: 6 690 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus zaliczka)
3 rata: 1 635 USD uczestnik zabiera ze sobą.

CENA ZAWIERA:
- przelot Warszawa- Lima- Warszawa
- Noclegi w hotelach 4/3* na bazie pokojów dwuosobowych
- Przelot Warszaw Lima przez Amsterdam lub Paryż
- Śniadania i obiadokolacje, w tym dwie (2) kolacje z folklorem (Puno i Cusco)
- Przejazdy autobusami z klimatyzacją na terenie Peru
- Transfery z i na lotniska.
- Jeden przelot lokalny (z opłatą lotniskową) - Cusco - Lima
- Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem.
- Obsługa lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika i polskiego pilota
- Przejazd kolejką linową w La Paz (teleferico)
- Ubezpieczenie TU Europa KL i NNW


CENA NIE ZAWIERA:
- Wyżywienia oprócz w.w.
- Wydatków natury osobistej - napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, itp.
- Wstępów do zwiedzanych obiektów (ok. 220 USD)
- Przelotu nad liniami Nasca (ok. 120 USD + oplata lotniskowa 10 USD)
- Ubezpieczenia
- Napiwki- bagażowi, tragarze ok. 50 USD
- Dopłata do pokoju 1 -osobowego 550 USD


UWAGA:
Cena przykładowego pakietu Ekwador - Galapagos - 2370 PLN (2 rata) + około 2200 USD (3 rata).
Cena zależy od liczby turystów wybierających opcję , klasy jachtu i długości pobytu w Ekwadorze.
Cena obejmuje - przelot Lima - Quito - Galapagos - Quito, śniadania i biadokolacje, na Galapagos 3 posiłki dziennie, transfery, bilety wstępu, przewodników miejscowych.
Dodatkowo płatne - wstęp do Parku Narodowego Galapagos ok. 110 USD, opłaty lotniskowe ok. 46 USD, zwyczajowe napiwki ok. 60 USD

Atrakcje:

CENNIK